Gydomieji masažai

Gydomasis masažas

masazas 50Gydomasis masažas mažina skausmą, naikina spazmus, atkuria sąnarių mobilumą, sustiprina sąnarinės kapsulės mitybą, stabdo sąnario
degeneracinius procesus. Taip pat gydomasis masažas reguliuoja raumenų tonusą ir atstato jų elastingumą; gerina medžiagų apykaitą, pažeistos vietos kraujotaką ir limfotaką; padidina funkcionalumą; šalina raumenų nuovargį ir įtampą. Gydomasis masažas yra atliekamas: kontraktūrų profilaktikai;
siekiant pašalinti kvėpavimo raumenų nuovargį, bronchospazmus. Gydomasis masažas yra skiriamas siekiant: koreguoti krūtinės ląstos ir diafragmos paslankumą; gerinti plaučių audinių elastingumą; palengvinti atsikosėjimą; pašalinti skreplius ir didinti bendrą darbingumą. Atliekant gydomąjį masažą randai tampa minkštesni, išnyksta audinių suaugimo vietos. Taip pat
gydomasis masažas dalyvauja kaip pagalbinė priemonė siekiant išvengti ligų ir traumų, normalizuoja miegą, mažina nuovargį ir stresą. Gydomasis pėdų masažas ypač taikytinas merginoms ar moterims, kurios mėgsta dėvėti aukštakulnius ar antsvorį turintiems žmonėms.  

MŪSŲ centre yra atliekami:

- gydomasis nugaros masažas;
- gydomasis sprando ir pečių juostos masažas;
- gydomasis galūnių masažas su raumenų tempimu ir sąnarių mobilizacija;
- gydomasis juosmens - kryžkaulio masažas;
- gydomasis dubens ir krūtinės masažas;
- gydomasis pilvo masažas;
- gydomasis veidinio nervo taškinis masažas;
- gydomasis pėdų masažas.

Pagal ligas gydomasis masažas yra skirstomas į:

Gydomasis masažas sergant sąnarių ligomis

Rekomenduojamos masažuoti sritys: segmentinis masažas (kaklas-krūtinė arba juosmuo-kryžkaulis); raumenys virš ir žemiau sąnario; pats sąnarys praėjus patinimui lėtiniame ligos periode; sąnarinė kapsulė ir raiščių prisitvirtinimo vietos.
Atsižvelgiant į paciento būklę ir poreikį, masažo pabaigoje gali būti taikomi pasyvūs judesiai ir sąnarių mobilizacija. Masažo trukmė 20 - 30 min.
Sąnarių mobilizacija - tai beskausmis gydymo metodas atpalaiduojantis kapsulę, pagerinantis judesius tarpsąnarinių paviršių ir atstatantis sąnarių funkciją, sujudinantis sinovinį skystį, mažinantis skausmą, grąžinantis judesio amplitudę.


Gydomasis masažas sergant lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis

Rekomenduojamos masažuoti sritys: tik krūtinė, krūtinė ir nugara, krūtinė ir diafragma, nugara-krūtinė ir diafragma. Priklausomai nuo būklės naudojamos drenažinės padėtys ir masažo pabaigoje gali būti atliekami pratimai siekiant pagerinti kvėpavimo funkciją ir/ar atsikosėjimą.Šis gydomasis masažas atliekamas kasdien arba kas antrą dieną, trukmė - iki 20 min. Kursas iki 15 procedūrų.

Gydomasis masažas sergant virškinimo sistemos organų ligomis

Lėtinis gastritas - tai skrandžio gleivinės uždegimas, dažnai lydimas pakitusiu skrandžio sulčių rūgštingumu.
Rekomenduojamos masažuoti sritys: tam tikros nugaros ir kaklo zonos palei stuburą, pilvas ir diafragma. Priklausomai nuo ligos simptomų gali būti skiriamas tik pilvo vibracinis masažas.
Vidurių užkietėjimas
Rekomenduojamos masažuoti sritys - pilvas. Esant audinių ir organų tonuso nusilpimui (atonijai) - pilvas ir kryžkaulis. Po apendicito ir/ar išvaržos operacijų yra rekomenduojamas bendras viso kūno masažas 7 - 10 procedūrų, vienos procedūros trukmė 30 - 50 min.
Opa
Rekomenduojamos masažuoti sritys: nugara, krūtinė ir pilvas - trukmė iki 20 min.
Kepenų ir tulžies pūslės ligos - tulžies akmenligė, kepenų ir tulžies pūslės sutrikimai, lėtiniai uždegimai, persirgus hepatitu, esant pasikartojantiems skausmams po tulžies pūslės operacijos ir kt.
Rekomenduojamos masažuoti sritys: nugara, krūtinė ir pilvas - trukmė iki 30 min.


Gydomasis masažas sergant širdies kraujagyslių sistemos ligomis

Šis gydomasis masažas gali būti atliekamas visose ligos etapuose: ūmiame, poūmiame ir lėtiniame.
Rekomenduojamos masažuoti sritys:
- esant aterosklerozei masažas atliekamas sėdint,
- prie širdies ydų - nugara ir galūnės (1 d. - nugara ir rankos, 2 d. - nugara ir kojos),
- prie I, II A, II B stadijos hipertenzijos - nugara, kaklo ir apykaklės zona ir galva,
- prie hipotonijos - sprando ir apykaklės zona, jei šią ligą lydi osteochondrozė dar reiktų pasirinkti nugaros ir kojų masažą,
- esant miokardo distrofijai - nugara ir krūtinė,
- po infarkto pagerėjus būklei (išnykus skausmams, širdies ritmo sutrikimams, dusuliui ir kt.) - galūnės (3-čią dieną apsivertus ant šono, apykaklė - 6-7 d., nugara - 9-12 d. Kursas - kas 6 mėn.,
P.s. - esant polinkiui trombozėms atsirasti - segmentinis masažas, nerekomenduojamas - galūnių masažas. 

Gydomasis veidinio nervo taškinis masažas

Veidinio nervo neuritas - tai staigi, netikėta, uždegiminė liga, kurią įtakoja: persirgti ausies ir seilių liaukų uždegimai, gripas, angina, infekcijos, peršalimas, traumos, patologija ir kt. Dažniausiai pažeidžiama viena veido pusė (dešinė), kartais tik apatinė veido dalis. Liga trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. 
Rekomenduojama reabilitacija - gydomasis veido masažas ir kineziterapija. Procedūros yra skiriamos ūmioje ligos stadijoje nuo pat pirmų dienų visu ligos periodu.
Gydomojo veidinio masažo eiga: kaklo ir apykaklės zona - veidas (sveikajai daliai atliekamas bendras veido masažas, pažeistai - tik taškinis nervo išėjimo vietose palaipsniui didinant masažuojamųjų taškų skaičių).
Po gydomojo veidinio masažo atliekami gydomieji pratimai mimikos raumenims stiprinti. Procedūros atliekamos kasdien 3 savaites. Jei gydomasis veidinis taškinis masažas pirmomis dienomis yra neefektyvus, tuomet jį galima nutraukti 10 dienų, bet gydomuosius pratimus reiktų tęsti. Po to gydomasis veidinis taškinis masažas yra tęsiamas iki 20 procedūrų. 

Gydomasis masažas yra rekomenduojamas:

- fizinį, protinį ir sėdimą darbą dirbantiems žmonėms;
- ligų profilaktikai;
- laikysenai gerinti;
- esant skausmui konkrečioje kūno dalyje;
- esant raumenų ir sąnarių sąstingiui;
- esant skoliozei;
- esant plokščiapėdystei;
- esant "X" ir "O" formos blauzdoms;
- esant osteochondrozei;
- sergant stuburo, kojų arterijų, centrinės ir periferinės nervų sistemos ligomis;
- esant šlaunies nervo neuralgijai, paralyžiams, parezėms, polineuritams ir kt.;
- po operacijų ir traumų;
- sportininkams - visais varžybiniais periodais;
- estetinėje medicinoje gydant nuo celiulito.

Efektyviausias gydymo metodas - kai gydomasis masažas derinamas kartu su manualine terapija ar kineziterapija!

Gydomasis masažas taikomas įvairių ligų gydymui ir profilaktikai, skausmo mažinimui, raumenų nervinės veiklos sutrikimams šalinti. Taip pat gydomasis masažas yra taikomas pažeistoms organizmo funkcijoms atkurti ir normalizuoti, raumenyno ir sveikatos stiprinimui, senėjimo procesams stabdyti ir kt. Gydomasis masažas yra naudojamas -  sumušimams, traumoms, poliartritams, reumatoidiniams artritams, infekcinėms-alerginėms ligoms, aterosklerozei gydyti. Taip pat gydomasis masažas yra naudojamas - lėtinio bronchito, plaučių emfizemos, bronchinės astmos, bronchopneumonijos, distonijos, neūmių pleuritų atvejais. Norint, kad poveikis būtų efektyvesnis, prieš gydomąjį masažą rekomenduojamos šilumos procedūros (pirtis, karštos vonios ir kt.).
Kontraindikacijos: ūmus ligos periodas; dusulys; aukšta temperatūra; kraujavimas; kraujo ligos; pūliniai; ūmūs venų ir arterijų uždegimai; įvairios odos ir nagų grybelinės ligos ir infekcijos; pooperacinė būklė; periferinių kraujagyslių aterosklerozė; kraujagyslių, aortos ir širdies aneurizmos; limfmazgių uždegimas; alergija; didelis fizinis ir psichinis nuovargis; aktyvi TBC; pilvo zonos organų ligos; lėtinis osteomielitas; kauzalginis sindromas po periferinių nervų traumos; įvairūs augliai ikioperaciniame periode; ŠKS sutrikimai; hipertoninės ir hipotoninės krizės; pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmai; III laipsnio kraujotakos nepakankamumas; III laipsnio pulmokardialinis nepakankamumas; hipertenzija III stadija; onkologija.

p.s. Minėtos kontraindikacijos yra laikinos ir jas pašalinus gydomasis masažas yra pilnai atliekamas.

 

Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre! Dirbame su: Compensa, Lietuvos draudimas, ERGO.