Gydomieji masažai

Limfodrenažinis masažas

limfodrenazinis masazasLimfa (lot. lympha) - skaidrus arba kiek drumstas skystis cirkuliuojantis žmogaus organizmo limfinėje sistemoje ir kurio organizme yra apie 2 litrus. Limfa savo sudėtimi yra labai panaši į kraujo plazmą, tik pasižymi lėtesne krešėjimo funkcija negu kraujas. Limfa susidaro iš skysčio patenkančio iš kraujo plazmos į audinius. Limfa teka limfagyslėmis dėl susitraukiamų raumenų, arterijų pulsavimo, kvėpavimo judesių, neigiamo kraujospūdžio venose. Limfagyslės prasideda limfiniais kapiliarais, kurie išraizgo visą organizmą. Limfos susikaupimo pagrindinės vietos organizme yra: kaklas, pažastys, kirkšnys, pakinkliai, čiurnos ir kt. Prieš pradedant limfodrenažinį masažą iš pradžių yra suaktyvinamos šios vietos ir tik paskui pradedama limfos "surinkimo" ir "išvarymo" procedūra.
Iš pradžių limfodrenažinis masažas yra atliekamas rankomis lėtais stipriais judesiais, kurie akcentuojami iš periferijos į centrą limfos tekėjimo kryptimi, ko pasėkoje pagreitėja kraujotaka ir limfos tekėjimas. Paskui limfos masažas tęsiamas su detoksikuojančiu aliejumi švelniais vientisais judesiais iš distalinių kūno dalių į proksimalines t.y. išlaikant kryptį link limfos susikaupimo vietos.
Limfodrenažinio masažo metu sužadinamas kapiliarų išsiplėtimas, pagreitinamas kraujo pritekėjimas arterijomis ir palengvinamas jo nutekėjimas venomis. Daugelis žmonių turi sulėtėjusią limfotaką dėl nuolat padidėjusių limfmazgių, alergijos, prostatos išvešėjimo, pasikartojančių sinusitų, širdies ligų, egzemos, nuovargio, išsėtinės sklerozės, edemos, padidėjusio kraujospūdžio, dažnų virusinių infekcijų, artrito ir kt.
Limfodrenažinis masažas dirgina visą limfos sistemą pagreitindamas ne tik jos tėkmę, bet ir padidindamas organizmo tonusą. To pasėkoje sumažėja limfos sustojimas audiniuose ir jų pabrinkimas.
Limfa atlieka detoksikacijos, drenažo ir imuninę funkcijas. Pagrindinė imuninės sistemos ląstelė yra limfocitas. Užsiteršus limfai greičiau atsiranda įvairios nepiktybinės limfodenopatijos, dažnai sergama infekcinėmis ligomis, išryškėja ant šlaunų kapiliarai.
Visos anticeliulitinės procedūros taip pat turėtų būti pradedamos nuo limfodrenažinio masažo. Kartais po pirmų 3 - 5 procedūrų celiulitas pradeda ryškėti, nes iš audinių pašalinamas skysčių perteklius ir oda tampa plonesnė, sumažėja apimtys.

Limfodrenažinis masažas yra rekomenduojamas žmonėms, kurie nori: sumažinti galūnių skausmus ir patinimus, bei nuovargį, pašalinti ar sumažinti ant šlaunų matomus kapiliarus, atgauti jėgas, atitolinti pasikartojančias infekcijas, sustiprinti imunitetą, sureguliuoti kraujospūdį, išvalyti kūną nuo toksinų, panaikinti mėlynes ir "maišus" po akimis, sumažinti veido blyškumą ir celiulitą. Limfodrenažinis masažas mažina kūno apimtis. Jis efektyvus ir mažam vaikui ir senyvo amžiaus pacientu!


Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre! Dirbame su: IF, Compensa, Lietuvos draudimas, ERGO.