Terapijos

Inversijos terapija

inversijos terapijaInversijos terapija labai plačiai yra derinama su manualine terapija, gydomuoju masažu, kineziterapija, elektrostimuliacija ir įvairiais tempimo pratimais. Jos metu, nukreipus kūną gravitacinių jėgų veikimo kryptimi, atlaisvinami facetiniai sąnariai ir įvyksta tempimas tokio pat dydžio jėga, kaip ir spaudimas esant vertikalioje – stovimoje padėtyje.
Siekiant išvengti neigiamų pasekmių tempimo jėga yra subalansuojama. Esant „apversto“ kūno svorio traukai didėja tarpai tarp slankstelių ir mažėja tarpslankstelinių diskų spaudimas. To pasėkoje sumažėja nugaros skausmai, atlaisvinamos nervinės šaknelės, atpalaiduojami raumenys ir pagerėja sąnarių paslankumas.

Ši terapija yra naudojama siekiant:

- Mažinti ir gydyti lėtinius ir ūmius nugaros skausmus;
- Apsaugoti ir stiprinti tarpslankstelinius diskus ir stuburo raiščius;
- Skatinti medžiagų apykaitą ir kraujotaką;
- Didinti deguonies patekimą į smegenis;
- Sumažinti skausmą pertemptuose raumenyse;
- Didinti judesių amplitudę ir lankstumą;
- Mažinti nervų šaknelių užspaudimo jėgą;
- Lavinti pusiausvyrą ir koordinaciją;
- Gerinti laikyseną;
- Atsipalaiduoti po įtemptų treniruočių;
- Mažinti kojų venų išsiplėtimą ir skatinti limfos apykaitą, kas turi didžiausią poveikį kovojant su celiulitu;
- Išlaikyti gerą fizinę būklę;
- Mažinti stresą;
- Išlaikyti jaunatviškumą.

Dozavimas

Atliekant inversijos terapiją pirmiausia yra pasirenkamas inversijos stalo platformos kampas - 30°, 40°, 60° ar 90°. Kurį kampą pasirinkti priklauso nuo paciento bendros organizmo būklės ir fizinio pasirengimo lygio. Inversijos terapijos trukmė pirmomis dienomis siekia iki 5 min. Kitomis dienomis laikas didinamas palaipsniui priklausomai nuo to, kiek kartų pacientas lankosi per dieną (vieną ar du kartus). Maksimali inversijos terapijos trukmė siekia 20 min. Ją atlikti reiktų kasdien ar 2 kartus dienoje. Inversijos stalo platformos kampas didinamas palaipsniui. Vidutiniškai tai įvyksta po 1-2 sav.

Rekomendacijos: Geriausi rezultatai pasiekiami inversijos terapiją derinant su gydomuoju masažu ar manualine terapija. Žmogaus ūgis turėtų būti nuo 142 iki 198 cm. Maksimalus kūno svoris - ne daugiau 136 kg.
Kontraindikacijos: vidinės ausies infekcija; I - II laipsnio nutukimas; nėštumas; išvaržos; akių ligos; hipertenzija; širdies ar kraujo apytakos sutrikimai; stuburo traumos; smegenų sklerozė; stipriai patinę sąnariai ar kojos; osteoporozė; nesugiję kaulų lūžiai; implantuoti ortopediniai implantai.

p.s. prieš pradedant naudotis inversijos terapija rekomenduojama pasitarti su Jus gydančiu gydytoju.


Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre! Dirbame su: IF, Compensa, Lietuvos draudimas, ERGO.