Terapijos

Manualinė funkcinė diagnostika su individualios pratimų programos sudarymu

masazas naujos 6Manualinė funkcinė diganostika (MFD) - tai diagnostikos ir gydymo sistema, kurios metu yra įvertinama organizmo funkcinė būklė taikant funkcinės
medicinos metodus (FM). Jais siekiama diagnozuoti ligą, nustatyti ligos
priežastis ir jas šalinti, bei skatinti adaptacines organizmo galimybes.
Pirmiausiai ji yra skirta žmonėms, kuriuos vargina įvairaus pobūdžio skausmai (juosmens, krūtinės, kaklo, galvos ir kt.)
Atliekant manualinę funkcinę diagnostiką (MFD) - yra atkuriama taisyklinga judesių biomechanika; sureguliuojamas raumenų tonusas; šalinami: skausmai, susiformavę funkciniai blokai; fascijų disfunkcija; raiščių disbalansas ir pertempimai; grąžinamas normalus dubens, stuburo ir sąnarių paslankumas, bei
laisvumas; atkuriama kaukolės pamato ir kryžkaulio atskirų segmentų
tarpusavio padėtis; subalansuojama: atramos-judamo aparato, širdies-kraujagyslių sistemos ir vidaus organų sąveika, vegetacinės nervų sistemos, medžiagų apykaitos veikla ir kt.
Pagrindinė šios diagnostikos taisyklė - tai paties paciento priimtinumas, sąmoningumas, supratingumas ir adekvati interpretacija taikomąjai metodikai.
Atliekant manualinę funkcinę diagnostiką (MFD) - ištiriame, įvertiname ir koreguojame (pagal poreikį):
kūno stabilumo sistemą ir balansą; pėdų disfunkciją; kojų ilgį (funkcinį ar anatominį); dubens, kryžkaulio, stuburgalio ir atskirų stuburo segmentų paslankumą ir funkcionalumą; sąnarių ir raiščių disfunkciją; diafragmos funkciją; šonkaulių ir kitus funkcinius blokus; vidaus organų ritmiškumą; posturalinių raumenų tonusą ir jėgą; kaukolės pamato judesių ritmiškumą; dermatomas; judesių koordinaciją ir kt. Taip pat šio testavimo metu naudojame įtempto raumens ištempimo reflekso tyrimą taikant terapinės lokalizacijos ir provokacijos būdus.
Atliekant MFD taikome: manualinės terapijos elementus, kineziologiją, gydomąjį masažą, kineziterapiją, mitybos korekciją, gyvenimo būdo koregavimą, biologiškai aktyvių kūno taškų ir zonų stimuliavimą, specialiuosius pratimus padedančius šalinti neurologinius sutrikimus.
Atliekant manualinę funkcinę diagnostiką (MFD) yra naudojamas pagrindinis metodas - diagnostika specialisto rankomis testuojant raumenis tam tikru judesių algoritmu. Taip yra įvertinamas raumenų tonusas ir nustatomos su tuo raumeniu vienaip ar kitaip susijusių organų ir/ar sistemų problemos. Esant organų ir sistemų normaliai veiklai testuojamas raumuo yra stiprus, o jeigu yra funkcinių sutrikimų - raumuo silpnas. Yra pastebėta, kad ir esant nedidelis sutrikimas pirmiausia pasireiškia raumens tonuso sumažėjimu. Tap pat raumenų tonusas tiesiogiai priklauso ir nuo vartojamo maisto. Dar 1968 m. buvo atlikti tyrimai, kaip maistas tiesiogiai paveikia raumenų tonusą. Užvalgius tinkamo, vertingo maisto iš karto pasireikšdavo raumens tonuso padidėjimas, o netinkamo - sumažėjimas.
Atliekant manualinę funkcinę diagnostiką (MFD) įvertiname ir neurologinę viso organizmo sistemą, jos pusiausvyrą, o gautos išvados parodo nuokrypius esančius nervinėje ašyje. Reikia nepamiršti, kad bet koks stimulas sukelia motorinį atsaką. Tai reiškia, kad pirmiausia neurono pagalba nervinis impulsas nusiunčiamas į smegenis, o iš ten ateina signalas į raumenis, kurie ir atlieka judesį. Ši terapija vadinama - sensorinių receptorių terapija iki patologijos ir ją turi atlikti "sveikas" neuronas.
Kad ši sistema normaliai funkcionuotų, jos kelyje neturi būti jokių trukdžių (funkcinių blokų, vidaus organų disfunkcijų ir pan.).
Atlikus MFD, pagal gautas išvadas, kiekvienam individualiai yra paskiriami pratimai ar sudaroma treniruočių programa galutiniam rezultatui pasiekti.


Pagrindiniai terminai:
Raumenų tonusas - tai raumens gebėjimas pasipriešinti ilgą laiką jį veikiančiai jėgai.
Funkciniai sutrikimai (disfunkcijos) - kai dėl struktūrinės, cheminės ar psichinės kilmės priežasčių koks nors organas, organizmo sistema, raumuo, stuburas iki galo neatlieka savo "darbo".    
              

Kontraindikacijos: onkologija, aneurizmos, ūmi būklė, ūmi infekcinė liga, kraujavimas, kaulų-raumenų sistemos ir vidaus organų sužalojimai, potrauminė ir pooperacinė būklė, didelio laipsnio osteoporozė, psichinės ligos, paciento nepalankus vertinimas taikomai metodikai.


Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre! Dirbame su: IF, Compensa, Lietuvos draudimas, ERGO.