Terapijos

Postizometrinė relaksacija ir mobilizacinės technikos

Postizometrinė relaksacija – tai raumens tempimas apimantis du veiksmus: dinaminį – kintant raumens ilgiui ir izometrinį – kintant raumens susitraukimo laipsniui, suteikiant pastarąjam statinį pasipriešinimą.
Postizometrinė relaksacija yra naudojama kaip skausmą malšinanti, raumens spazmą ar patempimą šalinanti ir greitai raumenis atpalaiduojanti procedūra. Ji praktiškai neturi kontraindikacijų.

Atlikus 3 - 6 pakartojimus vieno seanso metu vienai raumenų grupei raumuo greitai atsipalaiduoja.
Kiek seansų reiks – SPRENDŽIAMA INDIVIDUALIAI!
Postizometrinė relaksacija gali būti derinama su gydomuoju masažu. Tokiu atveju masažas turi būti atliekamas prieš postizometrinę relaksaciją.
Atliekant postizometrinės relaksacijos procedūrą yra “įdarbinamas” ir pacientas. Jis turi atlikti tam tikrą judesį su pasipriešinimu derinant jį su kvėpavimo ir akių judesių technikomis.
Kartais postizometrinė relaksacija gali ir nepadėti sumažinti skausmo, nes pastarasis atsiranda ne tik, dėl minkštųjų audinių pažeidimo ar raumens tonuso disbalanso, bet gali būti ir dėl nervinio rezginio pažeidimų, šaknelinio sindromo, sąnario judesio amplitudės sumažėjimo ir kt. Tai sutrikdo judamojo aparato prisitaikymą prie aplinkos ir pradeda formuotis funkciniai “blokai”, kurie yra pašalinami kitomis technikomis.

 MOBILIZACINĖS SĄNARIŲ IR MINKŠTŲJŲ AUDINIŲ TECHNIKOS

Mobilizacija – tai rankomis atliekamas beskausmis metodas, kai tam tikrų judesio technikos veiksmų pagalba palaipsniui atlaisvinami minkštieji audiniai, sąnariai ir pašalinama funkcinė blokada, kad būtų pasiekta anatomiškai maksimali beskausmių fiziologinių judesių apimtis. Mobilizacijos pagrindas yra pasyvūs judesiai atliekami tam tikru tempu, tam tikra kryptimi ir tam tikru laiko intervalu.
Tikslas - atstatyti sąnario ar slankstelio funkciją į normalią padėtį; atitraukti ar tempti sustingusius sąnarius ar facetes; grąžinti judesio amplitudę esant hipomobilumui; mažinti skausmą ir progresuojantį raumenų sustingimą; šalinti raumens spazmus.
Mobilizacinės technikos yra naudojamos gydant įvairius susirgimus: ortopedinius, neurologinius, reumatologinius, sporto medicinoje ir kt.

Galimos kontraindikacijos: sunki bendra būklė; stiprus skausminis sindromas; onkologija; ūmus uždegimas; kraujo ir kraujagyslių ligos; jungiamojo audinio ir kaulų ligos; lūžiai ir traumos; hipermobilumas; sąnario pakeitimo operacija; senyvas amžius.

 Dozavimas

Kasdien arba ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę.Visas gydymo kursas nustatomas kiekvienam individualiai. Paprastai 10 – 15 seansų.

 

Išnaudokite sveikatos draudimus tik MŪSŲ centre! Dirbame su: Compensa, Lietuvos draudimas, ERGO.